"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

Çocuk Kitapları İnceleme ve Çizim Atölyesi

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) Uygulamalı Öğrenim Atölyeleri arasına 2020 yılı itibariyle “Çocuk Kitapları İnceleme ve Çizim Atölyesi” eklendi. İlki çevrim içi olarak @tubisadyk instagram hesabı üzerinden düzenlenen etkinliğe her yaş grubundan bireyler katılabilmektedir. Atölye çalışmasında, çevre temasını işleyen kitaplar, Çocuk Kitapları Editörü Burcu Ural Kopan ile incelenirken, Çocuk Kitapları İllüstratörü Gözde Eyce’nin yönlendirmesi ile kitaplardaki konuyu işleyen çeşitli çizim çalışmaları yapılmaktadır.

Düzenlenen etkinliğin ilkinde farklı yaşam alanlarından farklı atık kahramanı çizimleri yapılmıştır. Hava ortamında atık cep telefonu taşıyan bir kuş, su ortamında atık televizyon taşıyan bir ahtapot ve kara ortamında TYK’nın atık kahramanı  çizilmiştir.

Atölye çalışması sırasında katılımcılara çevre, geri dönüşüm, AEEE ve sıfır atık konularında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Katılımcıların evlerinde bulunan AEEE’leri geri dönüşüme kazandırmak üzere www.aeeenereye.com üzerinden kendilerine en yakın toplama noktalarına bırakabileceği bilgisi de verilmektedir. Etkinlik ile katılımcılara hem çevre ve atık yönetimi bilinci aktarılırken hem de küçük yaş gruplarının aileleri ile keyif vakit geçirebileceği bir ortam yaratılmaktadır.

Etkinlik videosuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.