"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

Atık Cep Telefonu Fırlatma Etkinlikleri

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş (TYK) Farkındalık çalışmaları kapsamında kamuoyunda AEEE’lerin çöp olmadığı ve doğru şekilde geri dönüşüme kazandırılması bilincinin arttırılması amacıyla “Atık Cep Telefonu Fırlatma Etkinlikleri” düzenlemektedir. Etkinlik, Türkiye’de ilk kez Çevre Festivalleri kapsamında, Kadıköy Belediyesi ve Tekirdağ’da bulunan 5 ilçede gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik, Hedef ve Mesafe olmak üzere 2 ana kategoride düzenlenmektedir. Her iki kategori, yaş aralıklarına göre yetişkin ve çocuk alt kategorilerine ayrılmaktadır. Katılımcılar, etkinliğe bireysel katılabildikleri gibi, takım halinde de katılabilmektedirler. Aile fertleri ile takım olmak isteyen çocuk katılımcılar istisnai durum olarak değerlendirilip takım klasmanında aile fertleri ile birlikte yarışabilmektedirler. Etkinliğe katılım sağlayabilmek için katılımcılara atık cep telefonu getirme şartı konulmuştur. Katılımcıların yanlarında getirdikleri her bir atık cep telefonu, etkinliğe katılım için bir hak vermektedir.

Etkinlik ile cep telefonlarının ve elektronik atıkların insana ve çevreye verdiği zararı engellemek adına geri dönüşüme kazandırılmasının önemine dikkat çekmek amaçlanmaktadır.

Etkinliğe gelirken yanınızda getirdiğiniz AEEE’lerini veya etkinlikte kullandığınız atık cep telefonlarınızı TYK’ ya teslim ederek geri dönüşümünü sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonu Fırlatma Etkinliğine Başvurmak için tıklayınız:

 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.