"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

“Öğrenciler AEEE Topluyor!” Afiş Tasarım Yarışması

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından her yıl düzenlenen “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası kapsamında 2020 yılı itibariyle afiş tasarım yarışması düzenlenmeye başlanmıştır. Yarışma 6 – 14 yaş arası öğrencilere yönelik olarak sosyal medya üzerinden gerçekleştirilmektedir. Belirlenen yaş aralığında bulunan öğrenciler “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyasını yansıtan afiş çalışmalarını resim tekniği kısıtlaması yapılmaksızın hazırlayıp, instagram üzerinden #öğrencileraeeetopluyor etiketi ile paylaşarak yarışmaya katılmaktadır. Yarışma sonunda 7 coğrafi bölgeden dereceye giren çalışmalar yarışma dönemini seyreden bir sonraki “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyasında duyuru afişi olarak kullanılmaktadır.

Yarışma jürisi ise yine TYK tarafından sosyal medya üzerinden yapılan duyurular doğrultusunda başvuruda bulunan emekli vatandaşlardan oluşturulmaktadır. Seçilen emekli jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren çalışmalar belirlenmektedir.

Yarışma ile farklı yaş gurubundan bireylerin hem AEEE konusunda bilgi sahibi olması hem de AEEE çalışmalarında yer almaları sağlanmaktadır.

 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.