"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Zonguldak Okullarda AEEE Toplama Kampanyası

Kampanya Materyalleri Dağıtıldı ! 

TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği), 21.08.2015 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen yetkiyle 3. Kategori Tv-Monitörler ile 4. Kategori Bilişim Telekomünikasyon ve Tüketici Ekipmanları gruplarında “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Yetkilendirilmiş Kuruluşu” sıfatıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve “Sürdürülebilir Çevre” bilincini kamuoyunda yaymak amacıyla, Manisa - Yunus Emre İlçesi'ndeki okullarda “E-Atık Geri Dönüşüm Kampanyası”nı başlatmış bulunmaktayız. Kampanyayla, iyi bir toplumun en temel yapıtaşı olan çocuklarımızın bu bilinci benimsemesi ve uygulamaya almasıyla gelecek nesillerin bu anlayış çerçevesinde yetişmesinde katkımızın olmasını arzu etmekteyiz.

Gerçekleştirilecek olan kampanya ile okullarda öğrencilerden ve öğretmenlerden toplanılacak TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş yetkisinde olan AEEE'lerin, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre İznine sahip lisanslı taşıma firmaları ve Geri Dönüşüm tesisleri aracılığıyla geri dönüşümü sağlanacaktır. Yunus Emre ilçesi genelinde gerçekleştirilecek bu kampanya sonunda katılım sağlayan okullara ve öğrencilere sürpriz hediyeler verilecektir.

Gün geçtikçe önem kazanan “Geri Dönüşüm” kavramının ülkemizde de gerekli değeri kazanması ve çocuklarımızdaki bilincinin artırılması amacıyla düzenleyeceğimiz bu kampanya kapsamında öğrencilere eğitici ve öğretici broşürler dağıtılmıştır. 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.