"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Sıfır Atık Sempozyumu

Kadıköy Belediyesi ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi işbirliğinde 30 Nisan 2019 tarihinde “Sıfır Atık Sempozyumu” düzenlendi. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl Müdürlüğü, üniversitelerin ilgili birimleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin yer aldığı sempozyuma TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu da katılım sağladı.

Sempozyumda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın öncelikle kamu alanlarında başlattığı Sıfır Atık Projesi tüm yönleri ile ele alındı. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri tarafından “Sıfır Atık Taslak Yönetmeliği” ve uygulamalar hakkında bilgiler verilirken üniversitelerin ilgili birimlerinin ve özel sektör temsilcileri tarafından “Sıfır Atık Felsefesi” ve “Sıfır Atık Uygulamaları” ele alındı. Sempozyumun son oturumunda gerçekleştirilen tartışma forumunda katılımcılar tarafından yönetilen sorular konuşmacılar tarafından cevaplandı ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.