"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Çevrem Sensin - Kayseri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen ve 10 ayrı pilot şehirde düzenlenmesi planlanan ‘Çevrem Sensin’ adlı bilinçlendirme seminerlerine Kayseri de devam edildi. 

Çevrem Sensin projesi kapsamında; sürdürülebilir yaşam değerlerine dikkat çeken bir bilgilendirme faaliyeti yapılması ve katılımcılarda çevresel farkındalık oluşturarak bu konuda duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla Kayseri'de Kadir Has Kültür ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok farklı konuda bilinç ve farkındalık oluşturmak için “Çevrem Sensin” ismiyle bilinçlendirme seminerleri düzenliyor. Etkinliğin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ülkemizde çevre bilincinin artması ve çevreyi evimiz gibi korumamız gerektiğini belirtti.  

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş olarak, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE) hakkında bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmaları kapsamında Kayseri Çevrem Sensin etkinliğine stand ile katılım sağlandı. Öğrencilere AEEE'ler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.