"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Çevre Festivalleri/Etkinlikleri – Mayıs 2019

5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu’nun (TYK) işbirliği gerçekleştirdiği Belediyelerde çeşitli Çevre Festivalleri/Etkinlikleri düzenlenmiştir.

1. Kadıköy Belediyesi Çevre Festivali 

Kadıköy Belediyesi tarafından 24 – 26 Mayıs 2019 tarihlerinde Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda düzenlenen etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da standlı katılım sağlandı. TYK standında festival katılımcılarına çevre, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE)  ve geri dönüşüm konularında bilgiler verildi. Çeşitli promosyonlar dağıtıldı. Ayrıca ziyaretçiler tarafından getirilen AEEE’ler geçen yıl olduğu gibi geri dönüşüme kazandırılmak üzere teslim alındı. 

1.a “E-Atıkların Tınısı” Ritim Atölyesi 

TYK ve Ritim ustası Hakan Gürbüz işbirliğiyle Kadıköy Çevre Festivalinin ilk gününde “E-Atıkların Tınısı” isimli ritim atölyesi etkinliği düzenlendi. 

Etkinlikte, çeşitli e-atıklardan ritim ustası yönetiminde enstrümanlar oluşturuldu ve bu enstrümanlarla katılımcılarla birlikte ritim çalışması gerçekleştirildi. Katılımcılara etkinlik boyunca çevre ve e-atık konularında bilgiler verildi. 

Etkinlik videosunu izlemek için tıklayın.

1.b E-atıklardan Mozaik Atölyesi 

TYK ve Atölye bi’mola işbirliğiyle AEEE farkındalığı oluşturmak amacıyla Kadıköy Çevre festivalinin üçüncü gününde “E-atıklardan Mozaik Atölyesi” etkinliği düzenlendi. 

200 katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlikte, kare ve yuvarlak şekilli plakalara katılımcıların yaratıcılıkları doğrultusunda atık malzemelerin yapıştırılması ve boyanması ile dekoratif geri dönüşümlü bardak altlıkları yapıldı.

2. Eskişehir - Tepebaşı Belediyesi Çevre ve Çocuk Şenliği 

30 Mayıs 2019 tarihinde Tepebaşı Belediyesi tarafından Sazova Bilim ve Kültür Parkında Çevre ve Çocuk Şenliği düzenlendi. Düzenlenen şenlikte TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) ve Tepebaşı Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası kapsamında okullara ödülleri verildi. Kampanyaya katılan okullara sertifikaları dağıtıldı. 

3. Zonguldak - Karadeniz Ereğli Belediyesi Çevre Şenliği 

Çevre etkinlikleri kapsamında Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 30 Mayıs 2019 tarihinde Çevre Şenliği düzenlendi. Etkinliğe TYK olarak standlı katılım sağlandı. Katılımcılara çevre, geri dönüşüm ve e-atık hakkında bilgilendirme yapıldı ve çeşitli promosyonlar dağıtıldı.

TYK ve Karadeniz Ereğli Belediyesi işbirliği ile düzenlenen “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyasında Belediye yetkilileri tarafından TYK’nın göndermiş olduğu ödüller okullara verildi.  

4. Ordu – Ünye Belediyesi Çevre Etkinliği 

30 Mayıs 2019 tarihinde Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen çevre etkinlğinde TYK tarafından düzenlenen “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyasının sonucunda ödül kazanan okullara ödülleri teslim edildi. Kampanya kapsamında AEEE teslim eden okullara verilmek üzere TYK tarafından hazırlanan “E-Atık kahramanı” sertifikalarının yanı sıra çeşitli promosyonlar dağıtıldı. 

5. Çevre Koleji – AEEE Bahar Temizliği Sohbetleri 2019 

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) farkındalık çalışmaları kapsamında 7 – 9 Mayıs 2019 tarihleri arasında geçen yıl olduğu gibi “AEEE Bahar Temizliği Sohbetleri” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında okulda TYK standı kuruldu ve öğrencilere e-atık ve geri dönüşüm hakkında bilgiler verildi, öğrencilerle boyama etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca öğrenciler tarafından e-atıklardan yapılmış tasarımlar sergilendi.

 
Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.