"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Çevre Festivalleri - 2018

5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında, TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) Belediyeler tarafından düzenlenen çevre festivallerine çeşitli etkinliklerle ve standlı katılım sağladı. TYK standında katılımcılara AEEE ve geri dönüşüm konularında bilgilendirmeler gerçekleştirildi el broşürleri verildi, promosyonlar dağıtıldı.

TYK etkinlikleri kapsamında “E-Atıkların Tınısı” isimli ritim atölyesi  ile katılımcılara elektronik atıkların çöp olmadığı bilinci müzik ile aktarıldı. Bir ritim ustası yönetiminde, elektronik atıkların kombinasyonları ile enstrümanlar oluşturuldu ve katılımcılara dağıtılarak  ritim çalışması gerçekleştirildi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Atık Cep Telefonu Fırlatma” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik hedef ve mesafe kategorilerinde düzenlendi. Hedef kategorisinde, katılımcılar, etkinlik alanına yerleştirilen AEEE toplama kutularına yanlarında getirdikleri atık cep telefonlarını atmaya çalıştı. Mesafe kategorisinde düzenlenen etkinliklerde ise, katılımcılar, belirlenen etkinlik alanı içerisinde yanlarında getirdikleri atık cep telefonlarını en uzak mesafeye fırlatmaya çalıştı. Etkinlik sonunda katılımcılara, Atık Cep Telefonu Fırlatma Sertifikası verildi. Toplanan atık cep telefonlarının BTK düşümleri gerçekleştirildi ve geri dönüşüme kazandırıldı.

 

 
Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.