"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Atık Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği

31 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihlerinde Kadıköy – Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda  Kadıköy Belediyesi - Çevre Festivalinde TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) çeşitli etkinliklerle Çevre Festivalinde yer alacaktır.

TYK, Festivalin 4. gününde, 2017 yılında olduğu gibi “Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği” düzenleyecektir. Etkinlikte, Yetişkin ve Çocuk olmak üzere 2 ana kategori, Bireysel ve Takım olmak üzere 2 alt kategori bulunmaktadır. Katılımcıların, etkinliğe katılım sağlayabilmek için aşağıda yer alan linkteki katılım formu doldurulmaları gerekmektedir.

Katılımcıların yanlarında getirdikleri her bir atık cep telefonu etkinliğe katılım için bir hak vermektedir. Etkinlik kapsamında katılımcılar, yanlarında getirmiş oldukları atık cep telefonlarını fırlatarak yarışma alanında bulunan hedefleri vurmaya çalışacaklardır.

Etkinlik ile cep telefonlarının ve elektronik atıkların insana ve çevreye verdiği zararı engellemek adına geri dönüşüme kazandırılmasının önemine dikkat çekilecektir.

Etkinliğe gelirken yanınızda getirdiğiniz veya yarışmada kullandığınız AEEE’ lerinizi TYK’ ya teslim ederek hem geri dönüşümünü sağlayabilir hem de AEEE’ niz karşılığında TEGV’e yapacağımız bağış ile öğrencilerin eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.