"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

“Öğrenciler AEEE Topluyor!” Kampanyası Başladı!

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu tarafından farkındalık çalışmaları kapsamında her yıl  düzenlenen “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası başladı. 

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı içerisinde düzenlenecek olan kampanyaya anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okullar katılabilecekler. 

http://basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya başvuruları 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olup, 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir. Kampanyaya katılmak isteyen okullarda yalnızca bir yetkili öğretmen tarafından başvuru formunun doldurması yeterli olacaktır. 

Kampanya başvurusunu tamamlayan okullar, kampanya bitiş tarihi olan 2 Mart 2020 Pazartesi gününe kadar Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya’larını (AEEE) okullarında biriktireceklerdir. Kampanya sonunda okullar, topladıkları AEEE’lere bağlı olarak eriştikleri puanlara bağlı olarak TYK tarafından ödüllendirilecektir. 

KAMPANYA TAKVİMİ
Kampanya Başvuru Tarihleri: Kampanya başvuruları basvuru.tyk.org.tr linkinden yapılacaktır. 16 Eylül 2019
15 Kasım 2019
Kampanya Başlangıç Tarihi: Okullarda e-atık toplama sürecinin başlaması 25 Kasım 2019
TYK’ya e-atık bildirimi: Bu tarihe kadar biriktirilmiş e-atık fotoğraflarının aeee@tubisad.org.tr mail adresine iletilmesi 24 Şubat 2020
Kampanya Bitiş Tarihi: Okullarda e-atık toplama sürecinin sona ermesi 2 Mart 2020
TYK tarafından e-Atık Toplama Tarihleri: Okullardan e-atıkların teslim alınacağı tarih aralığı 2 Mart 2020
8 Mayıs 2020
Kampanya Sonuçlarının Açıklanması: Uluslararası Geri Dönüşüm gününde ödül kazanan okulların ve belediyelerin açıklanması 17 Mayıs 2020
Anket Çalışması son katılım: anket.tyk.org.tr adresi üzerinden anket katılımının sona ermesi 2 Mart 2020

*Takvimde yer alan tüm tarihler TYK tarafından öngörülen tarihlerdir, kampanyaya katılım yoğunluğu, önceden belirlenmemiş resmî tatiller gibi sebeplerden tarihlerde değişiklik gerçekleşebilir. 

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl kampanya kapsamında, sınırları içerisinde bulunan okullardan toplanan atık miktarı en fazla olan Belediye de projeksiyon seti ile ödüllendirilecektir. 

Bunun yanı sıra, bir önceki yıl olduğu gibi “Evimizdeki EEE ve AEEE’ler” anket çalışmasına katılmak isteyen okulların öğrencileri http://anket.tyk.org.tr linki üzerinden anketleri doldurabilecektir. Gerekli şartları sağlayan okullar anket ödülü kazanacaklardır.

Afişi indirmek için tıklayınız.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.