"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

“Öğrenci̇ler Aeee Topluyor!” Kampanyası

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından düzenlenen 61 belediyeden 600 okulun başvuru yaptığı “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası tamamlandı. 

16 Kasım 2018 tarihinde kampanya başvurularının alınmasıyla başlayan kampanya kapsamında 1 Mart 2019 tarihi itibariyle okullarda Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) biriktirme süreci sona ermişti. Bu çerçevede, 2019 – Mayıs ayına kadar TYK tarafından okullardan AEEE toplama süreçleri devam etti. Toplanan AEEE miktarlarına bağlı olarak okulların ulaşmış olduğu puan hesaplandı ve ödülleri belirlendi. 

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılında düzenlenen kampanya sonucunda okullar için 36 Laptop, 56 yazıcı, 19 Hoparlör, 154 Satranç takımı, 9 Masa Tenisi, 17 Spor topları seti 245 Teşekkür Belgesi, 245 Selfie Noktası ve öğrenciler için 46.720 Atık Kahramanı Rozeti ödülü TYK tarafından dağıtıldı. 

Kampanya kapsamında “Türkiye’de AEEE verisini” oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Evimizdeki EEE ve AEEE” anketi de öğrenciler tarafından dolduruldu. Okulların mevcudunun %40’nın ankete katılım göstermesi halinde okullar ödüllendirildi. 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.