"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Çevre Koleji - Tyk İş Birliği

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) farkındalık çalışmaları kapsamda 2 – 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında Erenköy Çevre Koleji’nde “AEEE Bahar Temizliği Sohbetleri” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik ile öğrencilerde Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE)  diğer atıklardan ayrı olarak toplanması ve sürdürülebilir çevre bilincinin yaygınlaştırılması amaçlandı. Öğrencilerle, AEEE ve geri dönüşüm hakkında sohbet edildi ve konuyla ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Ayrıca, öğrencilerle boyama çalışmaları gerçekleştirildi, öğrenciler tarafından getirilen AEEE’ler geri dönüşüme kazandırılmak üzere teslim alındı ve sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Çevre Koleji öğrencileri etkinlik tarihinden Haziran ayı sonuna kadar biriktirdikleri AEEE’lerden öğretmenleri eşliğinde çeşitli robot ve heykel tasarımları yaparak hem AEEE’lerin geri dönüşümü konusunda farkındalıklarını arttırdılar hem de sanatsal bir çalışmaya imza attılar. Öğrenciler, AEEE’lerden oluşturdukları robot tasarımlarını TYK’ya hediye ettiler. Bu güzel hediyeleri için TYK olarak Çevre Kolejine teşekkür ederiz.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.