"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü – Online Etkinlikler

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından her yıl düzenlenen farkındalık etkinlikleri bu yıl dijital ortama taşındı.

Pandemi sebebiyle ülke genelinde alınan önlemler kapsamında bu yıl 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri açık alanlarda gerçekleştirilemedi. Bu çerçevede Dünya Çevre Günü TYK tarafından Instagram canlı yayınıyla düzenlenen aktivitelerle kutlandı. Öncelikle Akademisyen ve Sosyal Girişimci Itır Erhart ile günün anlam ve önemine de değinilerek çevre ve geri dönüşüm konularında bir sohbet gerçekleştirildi. Ardından geçmiş yıllarda da çeşitli etkinliklerde iş birliği gerçekleştirilen Atölye Bi’mola yönetiminde “E-atıklardan Mozaik atölyesi” ve “E-atıklardan Rüya Kapanı Atölyesi” çalışmaları düzenlendi. Etkinlikler esnasında çevre, geri dönüşüm, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE) ve TYK’nın toplama noktaları hakkında bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirildi. İnteraktif olarak gerçekleştirilen etkinliklere izleyiciler de yayın esnasında fikirlerini yorum alanından paylaştı.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.