"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

14 Ekim Dünya E-Atık Günü Online Etkinlikleri

14 Ekim Dünya E-atık Günü kapsamında TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından @tubisadyk instagram hesabından canlı yayın ile bilgilendirme ve farkındalık oluşturma etkinlikleri düzenlendi.

Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şule Sümer’in konuk olduğu canlı yayında “Kadıköy Belediyesi Sıfır Atık Dükkânı ve E-atık Tamir Atölyeleri” konu başlığıyla bir sohbet gerçekleştirildi. Katılımcılara hem bu faaliyetler hakkında hem de AEEE yönetimi hakkında bilgiler aktarıldı. Ardından AEEE’lerin kullanım ömrünü uzatmak üzere Tolga Karaman tarafından “E-atık tamir atölyesi” düzenlendi ve katılımcılara evlerinde bulunan bozuk bilgisayarlarını nasıl tamir edecekleri aktarıldı. Kullanım ömrünü bütünüyle tamamlamış cihazların TYK Geri Dönüşüm Sistemine nasıl dahil edileceği hakkında bilgiler verildi. İnteraktif olarak gerçekleştirilen etkinliğe izleyiciler de yayın esnasında fikirlerini yorum ve sorularını alanından paylaşarak katıldı. 2 etkinlik yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi ve @tubisadyk hesabına kaydedildi. Bugüne kadar 488 görüntüleme aldı.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.