"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

“Eğitime Dönüştür” Projesi

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) ve Turkcell işbirliği ile tekno atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan “Eğitime Dönüştür” projesi ile Turkcell mağazalarında Tekno Atıklar toplanmaya devam ediyor.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların(AEEE) toplanması ve geri dönüşüm aşamalarının doğru şekilde yönetilmesi için güvenliği en üst düzeyde sağlanmış olan TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu – AEEE Takip Sistemine (TYK – ATS ) proje kapsamında çeşitli modüller eklendi.

Eğitime Dönüştür projesi kapsamında Turkcell bayilerinin bu sisteme kaydolmaları sağlandı. Toplanmakta olan atıkların envanteri bu sistem üzerinden oluşturulup, geri dönüşüm tesisine iletilme süreçleri sistem üzerinden takip ediliyor.

Proje başlangıcından bu yana 238 Bayi Tekno Atık toplaması yaparak TYK ATS’ye girişlerini yaptı ve Tekno Atıklar geri dönüşüm tesisine ulaştırıldı.

Geri dönüşüme kazandırılan tekno atıklar karşılığında TÜBİSAD tarafından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) katkı sağlanıyor ve TEGV’li çocukların nitelikli eğitimine destek olunuyor.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.